1 Oca 2009

Filistin

Medeniyetlerin beşiği Ortadoğu, son yüzyılını karışıklıklar içerisinde geçirdi. Osmanlı döneminin ilk dünya savaşı ile son bulduğu coğrafya, sonu gelmeyen çekişmelerin odağı oldu. Bölgenin jeopolitik, stratejik ve ekonomik önemi dünyayı yönetme iddiasında olan süper güçleri Ortadoğu arenasına çekti. Bu dönemde ince ince dokunan Yahudi devleti projesi hayata geçirilmeye başlandı.

İki dünya savaşının kargaşası içerisinde Filistin’de iyice artan Yahudi nüfusu 1948 yılına gelindiğinde İngiltere ve Amerika’nın gölgesinde İsrail ismi ile devletleştirildi. Ardından savaşların, katliamların, göçlerin ardı arkası kesilmedi. Beş milyon Filistinli evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kaldı. Müslümanlar Filistin topraklarında kadın-erkek, yaşlı-genç başlattıkları İntifada’ya kadar, en ağır şekilde sindirilmeye çalışıldı. İntifada on yıllardır kan kaybetmekte olan Filistin için yeni bir diriliş oldu.

Filistin’de iki taraf arasında sonu gelmeyen „Barış Görüşmeleri“nin en önemli noktası KUDÜS oldu. KUDÜS taviz verilmeyecek bir bölge idi. Çünkü KUDÜS kutsal şehirdi ve mübarek kılınmıştı.

Bu çalışma Filistin’deki Müslümanların haklarının teslim edilmesi noktasında tüm dünyanın en üst düzeydeki kurum ve kuruluşları ile sessizliğe büründüğü, en ağır katliamlarda bile istifini bozmadığı bir zamanda Türk ve dünya kamuoyunca Filistin Meselesinin iyice anlaşılması ve bir KUDÜS bilinci oluşturulması maksadıyla kaleme alınmıştır.

Zihinlerimizde Mescid-i Aksa’nın slüeti oluşmaya başladığında, çalışma da amacına ulaşmış olacaktır.


22 Mart 2004 Filistin'de; Filistin.'in manevi önderi Şeyh Ahmet Yasin sabah namazı çıkışında bizzat Şaron tarafından yönetilen bir askeri operasyon sonucu sekiz Filistinli ile birlikte vahşice katledilmişti. Bu katliamla İsrail'in teröritlerden hiçbir farkı kalmadığını tüm dünyanın görmesine rağmen Birleşmiş Milletlerin katliamı kınama iteğininönünde ABD Vetosu durmuştu.


tarih bugün ve yine İsrail terörünün karşıında sadece kuru cılız bir kınama bildirisine bile izin vermeyen emperyalist ülke dünyanın hakimi olmaya ve Filistin halkına uygulanan soykırıma destek vermeye devam ediyor!

Bir avuç Yahudi'nin dünyaya bu derece ciddi makamlardan söz geçirmesi hakim olması, müslüman düşmanlığı yapması Hitleri haklı çıkarmaktan öteye gider yahudi nefretini de büyütür içimde..

Allah Gazze'ye yardım etsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız önemlidir.