25 Eyl 2009

Bir Bebeğin Günlüğü


Sevgili günlük,
Bu aşağıdaki günlüğü bulduğumda, böyle bir fırlama kim olabilir diye düşündüm ve sonunda ZUZU olduğuna karar verdim. Anne babasından dolayı tabii ki de.
Ayıp, okumayalım mı? Allah allah.. Blog aleminde, herkes birbirinin günlüğünü okuyor günlükçüm. Ayakta uyuyorsun yani. Bakalım ne demiş bizim şirin ZUZUCUK...


1. gün
Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. Oha! hortumumu bile kesmişler!Meme diye, süt diye birşey varmış. Nerden nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.

2. gün
Meme buldum ama, bundan süt gelmiyor. Emiyorum allah emiyorum, tıkyok. Süt başka yerde mi?
Neyse biraz daha emdim geldi. Fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı.Ne bağrıyosun açım ben! Çoook.Yalnızım be günlük. Hayır bişi değil, içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından.bak yine aklıma geldi, hortumu bile kestiler yaa! Uykum geldi yine. zzzzz!

3. gün
Memeyi sevdim, bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki varsınız.

4. gün
Bugün bir sürü olaylar oldu, gürültü yaptılar, başka biryerlere gittik galiba.Memeden ayrılınca bağrıyorum geri geliyor. Sonra uyuyorum, uyanıyorum bir bakıyorum meme yok. Neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa. Zıçmak da zevkliymiş be, eskiden yapamıyordum.


5. gün
Bugün 15 kez kaka yaptım, rekorumu geliştirmeliyim.
Dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar, bunu sevdim.Dikkatimi çeken bir noktada şu ki: Amma koca kafalıyım be arkadaş. Ağır mı ağır, tutamıyorum şerefsizim, pat o yana, pat bu yana. Dikkat etseler bari de çatlatmasak daha ilk günden.

6. gün
Avucuma ne verseler hemen tutuyorum, tik gibi bir şey.
Maalesef fark ettiler, herkes parmağını veriyor avucuma. Mecburen tutuyorum. Alemin maymunu oldum iyi mi?

7. gün
Bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş, atamadım şu yorgunluğu.
Daha çok süt içeyim en iyisi. Hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı.Nerde o eski günler.. hortumdan geliyordu ne güzel. Şimdi em allah em. Bak yine aklıma geldi, şerefsizler kesti hortumu yaa.

8. gün
Bugün solaryuma girdim. Sarılık mı ne ondanmış. yine uykum geldi. Uyuyunca daha iyi hissetim kendimi, daha çok süt içiyorum artık. kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin, eziyet olsun. naapayım ama alt açıkken daha rahat roketleyebiliyorum. Kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum galiba, anlamaya çalışacağım bakalım.

9. gün
Çok fena hıçkırık tutuyor, geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da
beceremedim, neyse ki süt içince geçiyor. bu süt her derdedevaymış,
bugün bunu gördüm.

10. gün
Sütten başka birşeyler verdiler, var ya, yeter artık be, tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey, hayret bişi ya,vitamin miymiş neymiş.Bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk, gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece, hadi bakalım hayırlısı.

11.gün
Al işte, başladı yine bir arıza. sütten sonra çok feci karnım ağrıyor, böyle gaz gibi bişi, eğilip bükülüyorum, binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. sırtımı falan sıvazlayın bari bekardeşim.

12. gün
Bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya, bela oldu başıma,yaygarayı bastım ben de. Uyutmadım, diktim bunları da hazır asker.sonra bir saldım ki evlere şenlik, akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum

13. gün
Annemin suratına zıçtım. tamam utandım biraz da insan bebeği tötünden öper mi yaa. Ayıp oldu di mi? naapıyım abi, neyse fazla kızmadı herhalde.

14. gün
Anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar, o zaman süt daha bi randımanlı oluyor sanki, böyle tadı da hoşuma gidiyor, şu memelerebir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimisöyleyebilsem.

15. gün 
Topuktan kan alıp duruyorlar, metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş, hayır ondan sonra da hemen süt verince sakinliyorum, kızgınlığım geçiyor, ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar. Şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.


16. gün
Şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım, çok seviyorumonları, onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor, eniyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben.

Bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma, sevme amaçlı olsa gerek birgeçirdi, başım dönüyo hala. sonradan öğrendim kuzenmiş, neyseyazdım kenara intikam alınacak.


17. gün
Etrafı daha net seçer oldum, ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf, memeyi kavrayabiliyorum ancak. bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilim, sallıyorum öyle, zevkli birşey. yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama, tırnaklar tehlikeli.

Diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı amahuysuzluk ettim, etmeseydim daha iyi olacaktı galiba, bak çizdiktam gözün altını yine.

18. gün
Elime torbalar taktılar, kafaya çarpınca artık acıtmıyor, yarabere de yapmıyor. sanırım onlar da beni seviyor, iyiliğimi düşünüyorlar.
Aslında hala çıktığım yeri özlüyorum, geri girmeimkanım olmaz mı acaba?

19.gün
Nihayet o adamın neden eve sadece akşamları geldiğini anladımmeğerse bana ve anneme bakmak için gündüz çalışıyormuş..Aferin gözüme girdi şimdi bak!..

20. gün
Tabii ya, annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık.Ona da ilgi alaka gösterdim, bağırdığımda bazen o alıyor benikucağına. Meme vardır diye saldırdım ama vermedi. bir ara meme açıkken kıstırdım ama emme olayından bir randıman alabilmişdeğilim, meme yüzeyi bayağı bir farklı.

21. gün
Annemi sevdim. Şu akşamları gelen adama da baba deniyormuş.
Eh onu da sevdim. Herkes benimle ilgileniyor. Benimle konuşurken,
agu magu, abuk subuk bir şeyler söylüyorlar. Büyüklerin dili böyle herhalde.
Baba kişisi, pek matrakmış. Çok eğleniyorum onunla. Yine de memeleri daha
çok seviyorum.

Hortumu kesmeselerdi iyi olacaktı. Neyse, dışarıda olmak ta fena değilmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız önemlidir.