14 Ara 2009

Yatak Odanız için Feng Shui Önerileri

Feng Shui kuralları içinde, yatak odası en önemli odadır. Evin en fazla zaman geçirilen bu odasında nasıl uyuduğunuz, kendinizi nasıl hissettiğiniz göze alınır.

Yatak odası, ertesi gün dış dünyadaki mücadeleye sizi hazırlayan yerdir. Ayrıca bu oda mahremiyeti ve sağlıklı uykuyu da temsil eder. Bu oda sizi yansıtmalı, kendinizi en rahat ve güvende hissettiğiniz yer olmalıdır.

Yatak odası mahrem ve ön kapıdan uzak olmalıdır. Sokak gürültülerinden uzak olmanız, simgesel olarak güvenli olmanız anlamına gelir. Yatak odasının kapısı, ön kapı ile düz bir hat üzerinde olmamalıdır.

Yatağınızın nasıl yerleştirildi çok önemlidir. Eğer uygunsuz bir konumda yerleştirdiyseniz, kendinizi uykuda huzursuz hissedersiniz. Yatağı yerleştirmenin ana kuralı, ayakucunuzun asla odanın kapısı ile aynı hizada olmamasıdır. Yani, kapıyı açtığınızda tam karşınızda yatak duruyorsa ve yatan kişinin ayak tabanları size bakıyorsa, bu doğru bir konum değildir.

İdeal olanı, yatağın oda kapısıyla karşılıklı köşelerde olmasıdır. Yatağın başı bir duvara dayanmalıdır ancak başınızda pencere olmamalıdır. Eğer buna odanın şekli sebebiyle mecbur kalırsanız, mutlaka yatak ile pencere arasına sandalye, sandık gibi bir eşya koyarak aralık bırakınız.

Uzmanlar, yatağı başınız kuzeye gelecek şekilde yerleştirmenizi önerirler. Yatağın uygun biçimde yerleştiriliş kurallarını ihlal etmediğiniz takdirde, bunu uygulayabilirsiniz. Bunun sebebi, bedeninizin ekseninin yerkürenin ekseniyle paralel olmasını sağlama isteğidir. Kuzey Kutbu’ndan yerküreye giren manyetik enerjiyi almak için, doğru çizgide olmanızı sağlar. Bu yaşamsal güç, sizin rüyalarınızı hatırlamanızı ve onları iyi algılayıp anlamanızı mümkün kılar.

Odada bulunan ayna, oda kapısının karşısına gelmemelidir. İçeri giren enerjinin geri yansımasına sebep olur. Aynalar direkt olarak yatağa dönük olmamalıdır. Sabah uyandığınızda, ilk olarak kendi dağınık görüntünüzle karşılaşmak, üzerinizde kötü etki bırakır.
Yatağın gün boyu doğrudan güneş ışığına maruz kalmamsı önemlidir. Bu aşırı hareketli bir enerji yaratır ve uyuma güçlüğüne sebep olur.

Yatak odasını kutular, fazla eşya ve kitap yığınları için depo olarak kullanmayın. İçerideki enerji akışı aksayacağı için, uyku düzeniniz bozulacaktır. Yatağın altına eski eşya doldurmak, durağan bir enerji yaratacağı için, evlilikte durgunluğu işaret eder. Ayrıca yatak odasında televizyon gibi elektronik eşyalar bulundurmamak gerekir. Bu aletlerin elektromanyetik alanları, uyku kalitenizi bozacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız önemlidir.